Autor

      MALARKA MAŁGORZATA KRUK      

Urodziła się 16.09.1962r w Mielcu, mieszka w Rzemieniu k. Mielca. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 1995r. Wtedy to ukazał się jej pierwszy album malarski pt. MIELEC - REGION JAK MALOWANY.

W 1996 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Mielca - "..Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i twórczą aktywność w życiu kulturalnym miasta'.

W 1997r. ukazał się drukiem kolejny album malarski pt. MALARSKIE PIEKNO REGIONU MIELCA, a w 1998r. publikacja pt. NIEZWYKLA HISTORIA I ATRAKCYJNA WSPÓLCZESNOSC GMINY PRZECLAW, której Małgorzata Kruk jest autorem tekstów i ilustratorem. Prace malarskie tej autorki były wykorzystywane na kalendarzach i folderach reklamowych wielu firm.

Małgorzata Kruk jest współzałożycielem Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. Jana Stanisławskiego w Mielcu.

W latach 1999-2001 studiowała w Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Mielcu. Praca licencjacka nosiła tytuł: Handel dziełami sztuki w Polsce. Praca magisterska z 2003r. obroniona na Politechnice Rzeszowskiej Wydziału Zarządzania i Marketingu nosi tytuł: "Marketing w handlu dziełami sztuki w Polsce."

W 2002 r. obraz Małgorzaty Kruk pt. Wyszłam z koloru blue, został zakwalifikowany do finału w ogólnopolskim otwartym konkursie na OBRAZ ROKU 2001 , organizowanym przez miesięcznik ART&BUSINESS. Jest rozpoznawalnym artystą z wieloletnią praktyką.

Zobacz więcej w:

- Publikacje

- Wystawy

- Działania Artystyczne

- Plenery

 

Wyszukiwarka obrazów